Dr. habil. Nagy Imre Zoltán

Születési dátum: 1952. július 13.

e-mail: nagy.imre@kgk.uni-obuda.hu

Telefonszám: +36 20 370 10 28

Legmagasabb tudományos fokozata: CSc (PhD)
• A tudományos fokozat tudományága:  Közgazdaságtudomány
• A tudományos fokozat megszerzésének éve: 1988
• A tudományos fokozatot adó intézmény megnevezése:  Magyar tudományos Akadémia (MTA), Tudományos Minősítő Bizottság (TMB)

Habilitáció éve: 2014
• A „dr. habil.” címet adó intézmény megnevezése:  Debreceni Egyetem

Jelenlegi kutatásainak tudományága:  Vállalati gazdaságtan, pénzügyek

Kutatási terület: Vállalkozások pénzügyei, irányítása, vezetése, pénzügyi biztonság, adóelkerülés

Internetes hozzáférési link a teljes publikációs listához:
HAZAI ÉS NEMZETKÖZI ISMERTSÉG ÉS ELISMERTSÉG:

MTA köztestületi tagság, részvétel kandidátusi, PhD védéseken, opponensként, bíráló bizottsági tagként. Szakcikkek és konferencia előadások elbírálásai, részvétel konferenciákon szekcióelnökként, bírálóként. Intenzív belföldi és külföldi vállalati kapcsolatok.

Egyetemi Tudományos Tanács Tagja (OE) 2013-tól,
SZVT vezetőségi tag 1991-94 között.
2005-től folyamatosan parlamenti szakértő.

Nemzetközi kutatásban való részvétel: Fachhochschule Kaiserslautern. Konferenciák szekcióvezetései:  MEB, rendszeres opponencia: MEB és FIKUSZ konferenciák. Nemzetközi konferenciák plenáris (keynote) előadások,?MEB Konferenciákon (  International Conference on Management, Enterprise and Benchmarking) rendszeresen felkért szekció elnök, előadással, FIKUSZ Konferencia, bíráló ésszekcióelnök,rendszeresen és 2011,2012-ben Programbizottsági tag, 2013-ban Honorary Comittee-tag .

Eseti opponenciák: Pénzügyi Szemle.

Pályázati részvétel: TÁMOP 412E Debreceni Egyetem 2013.,UEFA Graant Research Program 2015.

Külföldön tartott egy hetes Erasmus–oktatás
1.Mülheim an der Ruhr, Germany, University Of Applied Scienses,2011-10-01-2011-10-11.
Tanórák témái:
1.”Wirtschaftlicher Spielraum in Ungarn (Gazdasági mozgástér Magyarországon)„, Német nyelvű előadás a Studium Generale Wissenschaft in der Praxis konferncián, Mülheim Germany, University Of Applied Scienses, 2011.10.04. pp.1-13.

2.”Vortrag über das ungarische Hochschulsystem und Hochschulgesetz (Előadás a magyar felsőoktatási rendszerről és a felsőoktatási törvényről)”, előadás német nyelven, Mülheim, Germany,  University Of Applied Scienses, 2011.10.05. pp. 1-7.

3.„Studieren an der Óbuda University in Budapest (Oktatás az Óbudai Egyetemen Budapesten)”, előadás német nyelven a Wege ins Ausland, Semesterprogram des Internationales Office rendezésében, Mülheim Germany, University Of Applied Scienses, 2011.10.06, és 07. pp. 1-15.
2. Kaiserslautern, University Of Applied Scienses 2010. 04. 5 -14
tanórák témái
1. ” Überhandnahme der Schwarzwirtschaft und ihr Abbau in Ungarn”(A feketegazdaság térnyerés és visszaszorítása Mo.-n)
Előadás a kaiserslauterni főiskolán, 2010. 04. 07.
2.Die Rolle der KMU in Ungarn”(A Kis és középvállalkozások szerepe Magyarországon).
Előadás németül a kaiserslauterni főiskolán. 2010. 04. 08.
3.Vergleich und Auswahl der Unternehmungsformen in Ungarn ”(A vállalkozások jogi  formáinak összehasonlítása és kiválasztása Magyarországon). Német előadás a kaiserslauterni főiskolán 2010. 04. 09.

Felkérés nemzetközi, plenáris előadásra
Das ungarische Steuersystem, mit besonderer Rücksicht  auf die ausländischen Investoren. A magyar adórendszer különös tekintettel a külföldi befektetők kedvezményeire
Németnyelvű előadás Baselben az ITAG megbízásában. 1992. december. 19 pp.1-12.
Die Gründe der Einkommenshinterziehung und die Rolle der Klein- und Mittelbetriebe in der ungarischen Wirtschaft .”(A jövedelemeltitkolás okai és a KKV szerepe a magyar gazdaságben)
Vendégelőadás a bécsi Közgazdasági Egyetemen,(Institut für Betriebswirtschaftslehre der Klein- und Mittelbetriebe.) 2009. november 12
Die Finanzielle Lage und Steuerung der OTP-Liga in Ungarn. Vendégelőadás és konzultáció. Svájc, Labdarúgó Szövetség. 2012. szeptember 6.
Sponsorenaktivität und Marketing der Fußballunternehmen, Vendégelőadás és konzultáció. Dortmund.2011. október 7.

nemzetközi kiállítások:”Die Demokratie braucht  Elite“( A demokráciának szükség van elitre) Beitrag an der feierlichen Konferenz und Buchvernissage Vontobel Bank AG.. Corvinus University. Felkért hozzászólás a Vontobel Bank könyvkiállításának megnyitóján, Corvinus  Egyetem.