CTD2021 nemzetközi konferencia

Az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskola Afrika Kutató Intézete és a dél-afrikai Stellenbosch Egyetem Katonai Tanulmányok Központja (SU CEMIS) 2021. szeptember 22-én online tudományos konferenciát rendezett “Counter-Terrorism, Technology and Development in Africa” címmel. A szimpózium négy szekciójában az előadók a humán biztonság, a szocioökonómia, a technológiai fejlődés és a kiberbiztonság, valamint vezetési és vállalatirányítási terület aktuális kérdéseit vizsgálták meg több mint negyven előadás keretében. Az egész napos rendezvényen a világ számos országából több mint 150 fő vett részt. A konferencián elhangzott előadások írásos változatai az Afrika Kutatóintézet által jegyzett Journal of Central and Eastern European African Studies negyedévente megjelenő tudományos folyóirat következő számaiban kapnak majd helyet.

Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar és a Stellenbosch Egyetem Katonai Tanulmányok Központja között 2021 áprilisa óta fennálló együttműködés első programjaként megszervezett rendezvény a tervek szerint egy évenként jelentkező sorozat első állomása volt.