Az Afrika Kutatóintézetben is látogatást tett a Namíbiai Köztársaság Országgyűlésének elnöke

2021. szeptember 24-én látogatást tett a Bánki Karon Prof. Peter Hitjitevi Katjavivi, a Namíbiai Köztársaság Országgyűlésének elnöke, a namíbiai műszaki egyetem fenntartó testületének vezetője és felesége, Jane Katjavivi, valamint Cornelia Tjaondjo hivatalvezető-helyettes. Az elnök úr kormányzati meghívásra érkezett Magyarországra, és programjai közé iktatta az Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori Iskolájában működő Afrika Kutatóintézet meglátogatását is.

Egyetemünkön ezen a napon zajlott a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat, így elnök úr is részt vett a Bánki Kar néhány programján. Többek között megtekintette a hallgatóink által épített pneumobilokat, és ki is próbálta a levegő meghajtású kisvonatunkat.