Együttműködés Kenyában – Új innovációs központot hozott létre az Óbudai Egyetem Nairobiban

Moses Masika Wetangula, a kenyai képviselőház elnöke és Alfred Mutua külügyminiszter társaságában William Samoei Ruto államfő fogadta Kövér László házelnököt Nairobiban 2023 márciusában.

A kölcsönösen előnyös partneri együttműködést hangsúlyozva Ruto elnök 6.2 milliárd kenyai shilling (15 milliárd forint) összegű magyar finanszírozású támogatást biztosított az oktatás fejlesztésére és a diplomáciai kapcsolatok erősítésére, valamint a felek elkötelezték magukat egy önálló nagykövetség felállítása iránt Budapesten, melyre előreláthatóan két éven belül kerülhet sor. A magyar kormány 2015-ben meghirdetett Déli Nyitás politikájával és a 2019-ben elfogadott Afrika-stratégiájával összhangban, továbbá kiemelt figyelmet fordítva a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére és a globális kihívásokkal szembeni ellenállóképesség erősítésére, Kövér László részt vett az Óbudai Egyetem kenyai irodájának megnyitásán is. Az egyetem innovációs központjának célja, kenyai és magyar vállalatok bevonásával a kenyai hallgatók által Magyarországon megszerzett tudás lokális munkaerőpiaci hasznosítása, a Stipendium Hungaricum ösztöndíjpályázaton keresztül a hallgatói mobilitás növelése, valamint közös befektetések és vállalkozások bátorítása és támogatása. Ruto államfő üdvözölte a kenyai-magyar kapcsolatok erősödését és fellendülését, és egyúttal az infokommunikációs és mezőgazdasági szektorban működő vállalatok számára nyújtott új lehetőségek jelentőségét hangsúlyozta.

Bővebb információ: https://uni-obuda.hu/2023/03/07/kenyaban-is-jo-valasztas-az-obudai-egyetem/