Az Afrika Kutatóintézet doktorandusz hallgatója terepmunkát végzett Ugandában

Doktorandusz hallgatónk, Schneider Richárd 03.24. és 04.05. között Uganda fővárosában, Kampalában tartózkodott, ahol kutatása részeként – amely a mesterséges intelligenciával kapcsolatos lehetőségeket és kockázatokat vizsgálja a fegyveres konfliktusok utáni ENSZ missziók relációjában – diplomáciai közbenjárást követően látogatást tett a Egyesült Nemzetek helyi központjában (UN Pulse Lab Kampala), és interjút készített a szervezet képviselőjével az általuk fejlesztett, MI-alapú programokkal kapcsolatban. Emellett a Makerere Egyetemen is igyekezett szakmai kapcsolatokat építeni, melynek keretében a Társadalomtudományi Iskola (School of Social Sciences) dékánjával, a területen dolgozó oktatókkal és kutatókkal, valamint az érintett Kar vezetőjével is megbeszélést folytatott. Tapasztalatait témavezetőjével egy tudományos cikk keretében dolgozza majd fel, mely a Springer nemzetközi kiadó kötelékében fog megjelenni.