Az algériai nagykövet felajánlásával újabb könyvek érkeztek az Afrikai Kutatóintézet könyvtárába

ALAHOUM Abdelhafid algériai nagykövet felajánlásának köszönhetően az Óbudai Egyetem, Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karon működő Afrika Kutatóintézet 120 angol, francia és arab nyelvű, Algériáról és a Maghreb-régióról szóló könyvet kapott ajándékba. A felajánlott köteteket Besenyő János professzor a Kutatóintézet vezetője vette át a nagykövetség épületében. A kötetek a Kutatóintézet közeljövőben megnyitásra kerülő Füssy-Nagy Géza Könyvtárába és Kutatótermébe kerülnek. A 2023-ban létrehozott könyvtárban közel 6000, Afrikával foglalkozó kötet és folyóirat található, amelyek száma folyamatosan növekszik. A nagykövet úr az egyetemen tanuló algériai diákoktól értesült az Afrika Kutatóintézet tevékenységéről, valamint a könyvtárról, majd megkereste nagylelkű felajánlásával az egyetemet. Rövid egyeztetést követően pedig a kötetek átadása is megtörtént.