Konferencia az Óbudai Egyetem, a Stellenbosch Egyetem, és a Jagelló Egyetem szervezésében

Az Óbudai Egyetem, Biztonságtudományi Doktori Iskola, Afrika Kutatóintézete a lengyel Jagelló Egyetem Afrika Kutatóközpontjával és a dél-afrikai Stellenbosch Egyetem Katonai Tanulmányok Központjával közös konferenciát szervez ez év április 27.-én. A téma a Visegrádi országok Afrikával való kapcsolata. A jelentkezések során számos biztonságpolitikával, hadiipari vonatkozásokkal foglalkozó absztrakt érkezett az Intézethez. A téma és a konferencia tematikáját színesítik továbbá olyan kutatások, mint a „The Hungarian Count, the Polish Major and the Slovenian War Horses in South Africa” című munka is. Ennek keretében a második világháború után elmenekült magyar gróf, Elemér Janković-Bésán de Pribér-Vuchin történetét dolgozza fel a szerző, pontosabban azt, hogy hogyan mentette ki ő maga az értékes lipicai lovait, majd jutott el azokkal Dél-Afrikába, ahol egy lengyel menekült őrnagy (lovas kiképző) segítségével létrehozták a dél-afrikai lipicai ménest.