Dr. habil. Besenyő János, az Afrikai Kutatóintézet vezetőjének egyetemi tanári kinevezéséről döntött Novák Katalin köztársasági elnök

Az Óbudai Egyetem tíz oktatójának egyetemi tanári kinevezéséről döntött Novák Katalin köztársasági elnök. Az államfő a professzori kinevezési okiratokat a Sándor-palotában adta át szeptember 14-én. Az Óbudai Egyetem tudományos rangját jelentős mértékben emeli, hogy immár 48 egyetemi tanár oktat és kutat a magyar műszaki felsőoktatás meghatározó intézményében – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente rektor a kinevezésekhez gratulálva.

Egy felsőoktatási intézmény megítélését, rangsorát számos szempont befolyásolja, ezek közül kiemelkedik az adott egyetemen oktató, illetve kutató egyetemi tanárok aránya – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente kiemelve, hogy a most kinevezett professzorok tudományos reputációja jelentős mértékben járul hozzá ahhoz, hogy az Óbudai Egyetem ne csak Magyarországon, hanem a régióban is felzárkózzon a legjobb műszaki felsőoktatási intézmények közé.

Az egyetemi tanárokat a sikeres pályázat után a köztársasági elnök nevezi ki. A habilitáció és hosszú oktatói tapasztalat mellett kiemelkedő, iskolateremtő tudományos teljesítmény is követelmény a cím birtoklásához.

Prof. Besenyő János, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar docense, a Biztonságtudományi Doktori Iskola keretein belül működő Afrika Kutató Intézet vezetője. Az Óbudai Egyetem mellett többek közt oktat az Eötvös Loránd Tudományegyetem, valamint az Eszterházy Katolikus Egyetem Történelemtudományi Doktori Iskolájában is. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Doktori Iskolájában kollokviumi tantárgyként a „Békeműveletek az afrikai kontinensen” és kutatói szemináriumként „Az afrikai folyamatok hatása Európa biztonsági dimenzióira” tárgyakat tart. Emellett a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán is tanított, ahol főiskolai docensi, majd tanári kinevezést kapott.