Együttműködési megállapodás – A fókuszban: Afrika

2021. április 6-án együttműködési megállapodást kötött egymással az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, valamint a dél-afrikai Stellenbosch Egyetem (Stellenbosch University, SU).

Az OE BGK Biztonságtudományi Doktori Iskola égisze alatt működő Afrika Kutatóintézet, valamint a Fokvárostól mintegy 110 kilométerre északra, Saldanha városkában található SU Katonai Tanulmányok Központja (Centre for Military Studies, CEMIS) között létrejött megállapodás az együttműködés főbb irányaiként többek között a közös kutatások és szemináriumok beindítását, a tudományos konferenciák együttes szervezését, valamint a közös publikációs tevékenységet nevezte meg a biztonság és védelmi kérdések, valamint a civil-katonai kapcsolatok területén.

A Fokvárostól 50 kilométerre keletre található Stellenbosch Egyetem oktatási tevékenysége – középfokú oktatási intézményként – 1859-ben kezdődött, majd a város alapításának 200. évfordulója alkalmából tett vállalás értelmében 1880-ban már főiskolaként folytatta képzési tevékenységét. 1918-ban kapott egyetemi rangot, és vált az ország legrégebb óra működő három egyetemének egyikévé. A jelenleg tíz karral rendelkező, így több diszciplínában is oktató egyetem Hadtudományi Kara ad otthont az 1990-ben alapított CEMIS-nek, melyet az SU és a Dél-afrikai Nemzeti Védelmi Erők megállapodása alapján hoztak létre.

#OU_ARI